Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křišťálové mísy

11. 5. 2008

 

Obrazek

 

http://www.aura-soma.cz/frank

O křišťálových mísách

 

Jak křišťálové mísy přišly na svět
Na Internetu jsem před několika lety našel velmi zajímavý článek jednoho fyzika, který si nepřál být jmenován. Tento člověk dokáže slyšet zvuky krystalů. Psal o tom, že často chodíval do jedné jeskyně křišťálů naslouchat zpěvu jejích „obyvatel“. Postupně v něm sílila myšlenka zprostředkovat tento zážitek také ostatním lidem. Jednoho dne navštívil věštkyni a dověděl se, že zvuk křišťálu vydávají křišťálové mísy, které už někde existují. Zakrátko zjistil, že se používají jako nádoby pro pěstování krystalů křemíku při výrobě počítačových čipů. Stačilo je naladit do tónů jednotlivých čaker!

Jak se vyrábějí?
Křišťálové mísy vznikají z velmi čistého křemenného písku v centrifugách, kde se písek odstředivou silou pevně a rovnoměrně slisuje a poté se v mžiku nataví silným elektrickým výbojem.

Jaké mají akustické vlastnosti?
Křišťálové mísy vydávají velmi čistý tón, jehož nahrávání představuje tvrdý oříšek i pro nejmodernější studiovou techniku. Při poslechu často vzniká dojem, že se zvuk v prostoru zvolna pohybuje různými směry. Vzorky zvuků mís si můžete poslechnout zde.

Kde se dají koupit?
Na www.crystalbowls.com najdete stránky společnosti, která mísy vyrábí a prodává. Matné mísy (jako má Frank) se vyrábějí v průměrech 25–60 cm za ceny 159–449 dolarů, tj. asi 4600,- a 13000,- Kč plus poštovné.

Jak křišťálové mísy znějí

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář