Jdi na obsah Jdi na menu
 


 Tak takhle to vlastně bylo....obrátili se na nás pořadatelé výstavy z Holic, že prý kdysi kdesi slyšeli naše vystoupení a jestli bychom jim to v té Praze podbarvili trochou etnohudby ( více Zdeněk, je to jeho manažerský majstrštyk).

Tak jsem přerušil dovolenou, do kapsy strčil brumli, sehnali jsme naše malé hudebníky (co se dalo, kdo byl zrovna k dispozici) Madlu, Davida a Vojtu, my jsme s Janou a Zdeňkem doplnili místa v Tranzitu ( v Praze se k nám přidala ještě Martina) a jelo se..........Tentokrát teda včas a dobře jsme udělali.

Obrazek

V pohodě jsme dorazili na Valdštejnské náměstí ( nedá mi to, abych se nepochválil jako navigátor), prošli bezpečnostní kontrolou a průvodkyně nás provedla celým palácem. V zasedací síni jsme mohli podle jmenovek vyhledat místo svého oblíbeného senátora či člena vlády (:-) a posadit se na jeho židli. Mimochodem docela tvrdou ( hned nás napadlo, že je to schválně kvůli mikro či snad makrospánku, ale nahlas jsme nic neřekli, protože místní zaměstnanci se tvářili profesionáně loajálně). O to víc jsme se vyblbli na předsednických a řečnických místech, z čehož máme náležitou fotodokumentaci. Dokonce jsem si vzpomněl na takový ten řečnický postoj s rukama opřenýma o pultík a plamenným pohledem přes okraj brýlí.......

Obrazek

 

Ve výstavní síni jsme měli stojan s propagací naší školy a nádvoří jsme si připravili nástroje. Na pokyn vrchního koordinátora jsme zahráli úvodní skladbu. Následovaly proslovy.......Ladislav Smoljak, Nina Divíšková ( spolu s Janem Kačerem dali slavnou repliku " ...nikam nepojedeš, narajzoval ses dost ....." , Milan Šteindler.  Pak jsme zahráli asi dvacetiminutový blok a bylo to.

Uklidili jsme nástroje do auta, podívali se do impozantní zahrady.

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

 

 

Pořadatelé nás pozvali na občerstvení , ale znáte to. Než jsme se tam dostali, bylo vyluxováno ( a to jsem byl terčem posměšných poznámek, když jsem cestou prozíravě doplnil kalorie. Prej co blbneš, jedeme na raut !  Dal jsem hermelínkovou pomazánčičku, nato dva makové koláče, umocnil banánkem v čokoládě a jak mě bylo.....fuj).

Chtěli jsme počkat na dixík z Holic, ale hnala se bouřka. Tak honem do auta a domů. Na zpáteční cestě jsme nechtěně srazili holuba .... tak nevím...

---------------------------------------------------------------------------

Hledal jsem o této akci něco na internetu, snad vyjdou fotky. Byla tam ČT, Pardubický deník...

Zatím aspoň  odkazy, abyste věřili, že nekecám:

 

pardubicky.denik.cz/kultura_region/na-holuba-ma-prijit-i-kacer-s-cimrmany20080702.html

www.senat.cz/zajimavosti/vystavni_sin/index.php

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář